Jedną z najbardziej popularnych technologii tworzenia domów drewnianych jest bal ciosany. Wykonanie tej wersji jest analogiczne to tworzenia domów w technologii bala cylindrowanego. Jedyną istotną różnicą jest fakt, iż bal cylindrowany przetwarzany jest maszynowo, natomiast w bala ciosanego obróbka odbywa się ręcznie. Wymaga to od wykonawcy ogromnej precyzji, znajomości specyfiki materiału jakim jest drewno oraz poświęcenia czasu.

        W technologii bala ciosanego ścina się tylko niewielką górną część kory. Tak wytworzony bal nie ma idealnych wymiarów cylindra. To jednak dodaje konstrukcji domu drewnianego z bala ciosanego swój niepowtarzalny urok. Taka budowla zyskuje naturalny wygląd rodem z najdawniejszych czasów przy zachowaniu nowoczesnych systemów budownictwa.

 

       Ta technologia znana jest już od kilkuset lat. Różnica polega na tym, iż wcześniej dla obróbki bala korzystano z siekier, a teraz odbywa się to za pomocą elektrostrugów i pił spalinowych, co znacznie usprawnia i pozwala uprecyzyjnić wszelkie prace.

 

       W tej wersji drewnianych domów z bali oferujemy konstrukcje od 22 cm do 50 cm średnicy bala. Wykonczenie domu w tej technologii jest takie same, jak w przypadku konstrukcji z bala cylindrowanego. Budowę rozpoczynamy od konsultacji z klientem, precyzując wymagania i ustalając wszelkie szczegóły. Same prace budowlane staramy się zawsze jak najszybciej sfinalizować, zachowując przy tym solidność i dokładność wykonania wszelkich szczegółów. 

 

Produkcja domu z bali ciosanych jest czasochłonna, ale koncowy wygląd domu jest powalający. Ręczna obróbka drewna wymaga precyzji oraz konkretnych umiejętności. Mniej czasu na obróbkę potrzebuje bal cylindrowany maszynowo, najwięcej - bal klejony.

      Domy z bali drewnianych biją ostatnio rekordy popularności. Ludzie pragną powrócić do natury, ciesząc się niepowtarzalnym mikroklimatem i bardzo atrakcyjnym wyglądem swojego miejsca zamieszkania. Pragniemy spełnić Państwa marzenia o własnym domku z bali.