Domy z bali całoroczne pod klucz

 Wiele lat istniała w świadomości wielu osób opinia, że domy z materiałów naturalnych to niefunkcjonalny przeżytek. Życie pokazało jednak, że coraz chętniej powracamy do tradycyjnych domów z drewna, zastępując wszechobecny beton oraz szkło.

Domy z bali całoroczne  

 Udowodniono, że drewno posiada właściwości lecznicze. Już nasi starożytni przodkowie uważali, że regeneruje ono siły. W dzisiejszym świecie badania naukowe pokazały, że drewno ma doskonały wpływ na pole bioenergetyczne człowieka. Drewniany dom z bali to żywa istota, której podstawowym zadaniem jest nieustanna troska o swojego właściciela.

Energia pochodząca z drzew

       Istnieje przekonanie, że dąb, jabłoń, sosna i brzoza emitują pozytywną energię, a osika, topola i czeremcha zabierają ją z ciała człowieka. Drzewa jednocześnie wpływają leczniczo na ludzkie ciało: uspokajają skołatane nerwy, dodają witalności oraz odstresowują. To dlatego nasza oferta całorocznych domów z bali pod klucz cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

      Drzewo nie jest tylko materiałem budowalnym. Rośliny oraz ludzie, jako cześć jednego ekosystemu, są ściśle powiązani ze sobą. W całorocznym domu z bali drewnianych, który jest swoistym darem od natury, zawsze będziecie czuć Państwo spokój, ciepło oraz pełen komfort.

      Dom zgodny z zasadami ekologii to nie tylko korzyść dla człowieka, ale także pożytek dla środowiska. Budowa domu z bali pod klucz jest nie tylko przyjazna naturze, ale także modna.

      Człowiek, który mieszka w całorocznym domu z bali jest świadomy i odpowiedzialny za zdrowie swoje i jego potomków. Ceni komfort, wyszukany styl i tradycję.

  

Domy z bali – powrót do tradycji

          Drewno należy do najbardziej tradycyjnych, a przez co też najstarszych materiałów budowlanych. Łączy w sobie kilka istotnych cech: trwałość, estetykę, różnorodność, ekologiczną czystość oraz niezwykłe właściwości cieplne.

              
     

 Najbardziej komfortowym budulcem dla ścian ze względu na wymogi sanitarno-higieniczne jest drewno iglaste. Pasuje ono bardziej, ponieważ jest mniejsza prawdopodobność gnicia w porównaniu do liściastych.

       

Właściwości domów z bali

      Ściany drewniane posiadają niską ciepłoprzepuszczalność, więc jeżeli w zimie dom nie był ogrzewany, przywrócić go do komfortowych warunków, w porównaniu do domów z cegły, można w ciągu kilku ogodzin. To dlatego dom z bali doskonale sprawdza się jako całoroczne mieszkanie.

     Nieprzypadkowo w północnych krajach, takich jak Szwecja, Finlandia, Norwegia, Kanada czy Rosja budownictwo z drewna jest bardzo popularne, korzystne i ekonomicznie uzasadnione.   

Przewaga domów z bali nad murowanymi

 Bardzo ważną przewagą całorocznego domu drewnianego  jest czynnik ekonomiczny. Drewno posiada naturalny i przyjemny złotawy kolor, którego nie trzeba poddawać dodatkowej obróbce, a przecież wykończenie jest najkosztowniejszym etapem budowy domu.

                  

Oprócz tego, porównując dom z bali do domu z cegły lub betonu jednakowej powierzchni, dom drewniany jest lżejszy i nie potrzebuje ciężkiego fundamentu. Ogrzewanie domu drewnianego wynosi ok.30% mniej w porównaniu z murowanym. Ogólnie rzecz biorąc, budowa a później eksploatacja domu drewnianego pod klucz jest w większości przypadków tańsza, niż domu o tej samej powierzchni z cegły.                       

Ostateczna decyzja, jednak, należy do Państwa - wybudować ekonomiczny, czy luksusowy drewniany dom z bali pod klucz.

Nasza oferta domów z bali całorocznych

Z przyjemnością zbudujemy dla Państwa komfortowy całoroczny dom z bali pod klucz. Będą mogli Państwo ciągle czerpać przyjemność z mieszkania w tak przyjaznym dla zdrowia i samopoczucia miejscu.