W przeszłości bani budowali tak zwane czarne – rozpalali ogień w środku pomieszczenia bani. W dzisiejsze czasy wykonują bani na białe –z myjniami, przedsionkami, pokojami odpoczynku i bilardu, siłowniami i basenami.

Ale nie zależnie od rodzaju bani, jej *sercem* jest piec.

Nie będzie wybudowanego dobrego pieca, nie będzie dobrej gorącej bani.

 

http://www.judoseme.com.br/great/moskva-alekseevskiy-kupit-zakladku-eyforetik-mefedron.html Piec na drzewo opalowe.

http://kalyoncular.com.tr/afraid/moskva-filevskiy-park-kupit-ecstasy-ups.html  

Za klasyczny piec uważa się piec na drzewo, który tradycyjnie montują od wieków. Są dwa rodzaje – ceglany i metalowy. Ważnym atutem ich jest wyjątkowy wskaźnik ergonomiczny i wysoka wydajność cieplna.

 

Piec żeliwny.

Materiał, z którego został wykonany, długo trzyma ciepło i równomiernie raz przedziela jego po całemu pomieszczeniu.

Minimalne wydatki na paliwo, wysoki współczynnik oddawania ciepła – główne zalety tego pieca. Taki niewielki piec lekko ogrzewa pomieszczenie o powierzchni 25-30m3.

Oprócz tego wydzielają się wśród innych wysokim tempo ogrzewania pomieszczenia.

 

Piec elektryczny.

Są również bardzo popularne, różnią się pod względem wydajności, mocy, czasu ogrzewania pomieszczenia pariłki i gabarytami i innymi korzystnymi parametrami.

Mają wysoką ciepło przepuszczalność, kompaktowość i bardzo długi czas żywotności. Ważnym atutem jest równomierne i szybkie ogrzewanie pomieszczenia, a także dość umiarkowana cena tego produktu. Dzięki wysokiej mocy jest możliwe stworzenie optymalnej temperatury w parilce w ciągu krótkiego czasu.

Tego rodzaju piec przyniesie sporo przyjemnych momentów w banie pod czas jego użytkowania w maksymalnie krótkim czasie od momentu jego uruchomienia/włączenia. Oprócz tego ten typ pieca nie potrzebuje wybudowania specjalnego komina spalinowego.

 

Piec fiński.

Są na drzewo i elektryczne.

Bardzo dobrze ogrzewają pomieszczenia, generują i akumulują ciepło.

Oszczędność, łatwość w użytkowaniu, dobra wytrzymałość pożarowa i obecność suchej pary pozytywnie wyróżniają piecy fińskie pośród innych.

Oprócz tego mają atrakcyjny zewnętrzny design.

 

                                                                   Wybór należy do Państwa.